ANGKOR

 

Kambodžská & Thajská Restaurace

 

Kambodža je krásná země, plná kulturních památek z nichž nejslavnější je rozsáhlý komplex chrámů AngkorWat, najdete u nás bohatou exotickou kuchyni, spoustu zábavy ale i místa klidného odpočinku u moře, ne vždy tomu tak ale bylo, v minulosti si kambodža prošla peklem na zemi v područí Rudých Khmérů (o této neslavné etapě kambodži byl natočen film 9 kruhů pekla). Dnešní kambodža ale tuto dobu již překonala a dokáže nabídnout srovnatelné zážitky s vyhlášenými asijskými destinacemi.

Jsme jedinečná kambodžská společnost v České republice která dokonale zná naši kuchyni a proto Vás dokážeme provést exotikou u nás v Angkoru v Poděbradech. V naší kuchyni se překrývají, doplňují a zvýrazňují rozmanité ale i naprosto nepostradatelné ingredience: citronela, bazalka, koriandr, galanga, chilli, česnek, limetková šťáva, tamarindová šťáva, kokosové mléko a fermentovaná rybí omáčka.

 

 

citronela bazalka
chilli cesnek
Fresh Tamarind with leaves Koriander
limetka kokosove-mleko

 

Nabízíme kambodžské, thajské speciality, které připravujeme výhradně z čerstvých surovin, které tropy poskytují.

Dovolte nám představit naše typické pokrmy, které dělají z naší kuchyně velmi oblíbenou a celosvětově vyhlášenou gastronomickou záležitost.

  1. SLAP MORN CHIN: kuřecí křídla plněná vepřovým masem a skleněnými nudlemi.
  1. NHOM SVAY: mangový salát s vepřovým masem, sušenými krevetami, rajčaty a bazalkou.
  1. AMOK ANGKOR: okoun nilský v zeleném kari, kokosovém mléce s špenátovými listy, chilli a přílohou je podávaná jasmínová rýže.
  1. NUMB BANG CHOUK: kambodžské nudle s kuřecím masem, kokosovým mlékem, zeleninou, chilli a citrónem.

 

Dezerty :

  1. CHEEK CHTYS: Banánový pudink s kokosovým mlékem a saku.

 

Přijďte ochutnat a nebojte se nás zeptat na cokoli co Vás zajímá o khmérské kuchyni, historii a současnosti dění. A pokud Vás naše kuchyně láká ještě více než dříve, doporučujeme navštívit samotný AngkorWat a další zajímavé destinace kambodži, protože nejlépe tam si budete moci vychutnat vynikající jídlo ale i setkavát se s přijemnými lidmi a krásnou kambodžskou zemí.

 

Angkor jedinečná exotika ve vašem regionu!